Neo Books

0
İstek Listesi
Ürün Sepeti

Okul Eğitiminde Artırılmış Gerçeklik

Artırılmış Gerçeklik, sanal içeriğin akıllı telefonlar, veri gözlükleri veya tablet PC'ler aracılığıyla gerçek senaryolara entegre edildiği bilgisayar destekli bir teknolojiyi ifade eder. Bu teknoloji Pokémon Go oyunuyla tanındı. Bununla birlikte, teknoloji uzun zamandır kullanılmaktadır, örneğin güncel bilgi ve görüntülerin artırılmış gerçeklik kullanılarak pilotun kaskının vizöründe görüntülendiği uçuş simülatörlerinde.

Artırılmış Gerçeklik ve dijital medya yardımıyla eğitim, yıllardır büyüyen bir gelişme olmuştur. Tüm duyulara hitap eden öğrenme metodolojisinin yanı sıra dokunsal, görsel ve işitsel bir deneyim ile yüksek öğrenim başarıları elde ettiği kanıtlanmıştır.

Artırılmış Gerçeklik sayesinde öğrenciler, özellikle verimli olduğu düşünülen çok canlı ve unutulmaz bir öğrenim deneyimi yaşarlar. Biyoloji, tıp, dil vb. derslerin konuları gerçek sınıf ortamında sanal olarak sunulur. Animasyonlar gibi diğer entegre dijital bileşenler, dijital eğitimi özellikle heyecan verici hâle getirir.